Parteneri Educaţionali

Parteneriatul Educaţional are ca obiectiv principal promovarea imaginii ambelor instituţii în mediul academic universitar şi preuniversitar, realizată prin identificarea, evidenţierea şi mediatizarea valorilor comune, prin dezvoltarea cooperării şi colaborării dintre cadre didactice, elevi şi studenţi, atât în aria ofertelor educaţionale ale semnatarilor, cât şi în aria extra-curriculară.

Realizarea unui parteneriat educaţional se face prin semnarea de către ambele părţi a unui acord (model acord de parteneriat). Pentru mai multe informaţii ne puteţi contacta la următoarele adrese de e-mail: Ş.l. dr. ing. Mircea Teodor Nechita(mtnechit@ch.tuiasi.ro), Ş.l. dr. chim. Gabriela Antoaneta Apostolescu (ganto@ch.tuiasi.ro).

Activităţi care desfăşurate  împreună cu partenererii nostri:

Concursul "Academician Cristofor Simionescu"

 

Lista partenerilor Educaţionali

Unitatea de învăţământ preuniversitar

judeţul

Colegiul Economic Administrativ din Iaşi

Iaşi

Colegiul Naţional "Costachi Negruzzi" din Iaşi

Iaşi

Colegiul Naţional "Emil Racoviţă" din Iaşi

Iaşi

Colegiul Naţional "Emil Racoviţă" din Iaşi, seral, FF

Iaşi

Colegiul Naţional "Garabet Ibrăileanu" din Iaşi

Iaşi

Colegiul Naţional "Mihai Eminescu" din Iaşi

Iaşi

Colegiul Naţional "Mihail Sadoveanu" din Paşcani

Iaşi

Colegiul Naţional "Ştefan cel Mare" din Hârlău

Iaşi

Colegiul Tehnic  “Gheorghe Asachi” din Iaşi

Iaşi

Colegiul Tehnic "Dimitrie Leonida" din Iaşi

Iaşi

Colegiul Tehnic "Mihail Sturdza" din Iaşi

Iaşi

Colegiul Tehnic de Căi Ferate "Unirea" din Paşcani

Iaşi

Colegiul Tehnic de Electronică şi Telecomunicaţii din Iaşi

Iaşi

Grupul Şcolar "Anghel Saligny" din Iaşi

Iaşi

Grupul Şcolar "Constantin Brâncuşi" din Iaşi

Iaşi

Grupul Şcolar "Dumitru Mangeron" din Iaşi

Iaşi

Grupul Şcolar "Radu Cernătescu" din Iaşi

Iaşi

Grupul Şcolar "Ştefan Procopiu" din Iaşi

Iaşi

Grupul Şcolar "Victor Mihăilescu Craiu" din Belceşti

Iaşi

Grupul Şcolar Tehnic Hârlău

Iaşi

Liceul de Informatică din Iaşi

Iaşi

Liceul Economic "Nicolae Iorga" din Paşcani

Iaşi

Liceul Tehnologic "Haralamb Vasiliu" Podu Iloaiei

Iaşi

Liceul Tehnologic "Mihai Busuioc" din Paşcani

Iaşi

Liceul Tehnologic Holboca

Iaşi

Liceul Tehnologic Nicolina din Iaşi

Iaşi

Liceul Teoretic "Dimitrie Cantemir" din Iaşi

Iaşi

Liceul Teoretic "Ion Neculce" Târgu Frumos

Iaşi

Liceul Teoretic "Miron Costin" din Iaşi

Iaşi

Liceul Teoretic "Miron Costin" din Paşcani

Iaşi

Liceul Teoretic “Vasile Alecsandri” din Iaşi

Iaşi

Colegiul Tehnic "Grigore Cobălcescu" din Moineşti

Bacău

Colegiul Tehnic "Ion Borcea" din Buhuşi

Bacău

Colegiul Tehnic "Petru Poni" din Oneşti

Bacău

Liceul Teoretic "Spiru Haret" din Moineşti

Bacău

Grupul Şcolar "Dimitrie Negreanu" din Botoşani

Botoşani

Liceul de Ştiinţe ale Naturii "Grigore Antipa" din Botoşani

Botoşani

Liceul Tehnologic "Elie Radu" din Botoşani

Botoşani

Liceul Teoretic "Dr. Mihai Ciucă" din Săveni

Botoşani

Liceul Teoretic "Nicolae Iorga" din Botoşani

Botoşani

Colegiul Tehnic Napoca din Cluj Napoca

Cluj

Colegiul Naţional "Spiru Haret" din Tecuci

Galaţi

Colegiul Naţional "Calistrat Hogaş" din Piatra Neamţ

Neamţ

Colegiul Naţional "Ştefan cel Mare" din Târgu Neamţ

Neamţ

Colegiul Tehnic "Gheorghe Cartianu" din Piatra Neamţ

Neamţ

Colegiul Tehnic "Ion Creangă" din Târgu Neamţ

Neamţ

Colegiul Tehnic "Petru Poni" din Roman

Neamţ

Colegiul Tehnic “Danubiana” din Roman

Neamţ

Liceul Tehnologic "Mihai Viteazul" din Zalău

Sălaj

Colegiul Agricol "Vasile Lovinescu" din Fălticeni

Suceava

Colegiul Naţional "Dragoş Vodă" din Câmpulung Moldovenesc

Suceava

Colegiul Naţional "Eudoxiu Hurmuzachi" din Rădăuţi

Suceava

Colegiul National "Mihai Eminescu" din Suceava

Suceava

Colegiul Naţional "Nicu Gane" din Fălticeni

Suceava

Colegiul Naţional "Petru Rareş" din Suceava

Suceava

Colegiul Naţional "Ştefan cel Mare" din Suceava

Suceava

Colegiul Silvic "Bucovina" din Câmpulung Moldovenesc

Suceava

Colegiul Tehnic "Andronic Motrescu" din Rădăuţi

Suceava

Colegiul Tehnic "Ion Nistor" din Vicovu de Sus

Suceava

Colegiul Tehnic "Mihai Băcescu" din Fălticeni

Suceava

Colegiul Tehnic "Petru Muşat" din Suceava

Suceava

Colegiul Tehnic de Industrie Alimentară din Suceava

Suceava

Colegiul Tehnic Rădăuţi

Suceava

Grup Şcolar Nr.1 din Câmpulung Moldovenesc

Suceava

Grupul Şcolar Agricol Dorna Candrenilor

Suceava

Colegiul Naţional "Gheorghe Roşca Codreanu" din Bârlad

Vaslui

Grupul Şcolar Industrial "Ion Mincu" din Vaslui

Vaslui

Grupul Şcolar Industrial "Nicolae Iorga" din Negreşti

Vaslui

Grupul Şcolar Industrial "Ştefan Procopiu" din Vaslui

Vaslui

Liceul Teoretic "Emil Racoviţă" din Vaslui

Vaslui

Liceul Teoretic "Mihai Eminescu" din Bârlad

Vaslui

Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu" din Vaslui

Vaslui

Colegiul Tehnic "Gheorghe Balş" din Adjud

Vrancea